PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi başvurusu günümüzde bir çok kesim tarafından hala oldukça yoğun talep görmektedir. İhtiyaçlarını karşılamada nakit olarak zorluk yaşayan kişiler bankalara müracaat ederek PTT kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. PTT, her geçen gün hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Vatandaşlara pek çok kolaylık sağlamada öncü olmaya çalışan PTT, bankaların faiz oranlarını düşürmesi ile harekete geçti. Çeşitli bankalar ile anlaşarak PTT hizmet alanlarını genişleterek kredi sektöründe de adından söz ettirmeye ve yeni hizmetlerine devam etmektedir.

PTT Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT Şubeleri üzerinden başvuruları kabul edilen kredide maaşını PTT’den alan emeklilerden kimlik dışında bir belge veyahut kefil istenmemektedir. Ancak maaşlarını PTT üzerinden almayan emekli ve çalışanlardan gelirlerini belgelemeleri istenmektedir.

PTT Kredisinin de kendisine özel bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Maaşını Ptt’den alan emekliler ve almayan bireyler için iki ayrı kıstas bulunmaktadır. Maaşını PTT’den alanlar için, Başvuran kişilerin 84 yaşından büyük olmaması, Aylık gelirinin yarısının kredi taksitlerini ödemede yeterli olması ve kredi notunun kredi kullanımına uygun olması gerekmektedir.

Maaşını PTT’den almayanlar için ise,  18 yaşını doldurmuş olmak, 84 yaşını aşmamış olmak, gelirin belgelenebilir olması ve maaşının kredi taksidinin yarısını karşılayabiliyor olması ile kredi notunun kredi kullanmada yeterli olması şartı aranmaktadır.
Kefilsiz Şartsız PTT Kredi Nasıl Çekilir?
PTT Aktif Bank ile yaptığı anlaşma aracılığıyla emeklilere Kefilsiz, Şartsız N KOLAY Emekli Kredisi adı altında kolaylıklar sağlamaktadır. Aktifbank PTT ile yapmış olduğu bu anlaşma sayesinde müşteri potansiyelini de arttırmış olmaktadır.

80.000 TL ye kadar limit kullanılabilen bu kredi pek çok kişi tarafından tercih edilebilmektedir. Bu krediden 80 yaşını doldurmamış ve emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabilecektir.

Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi miktarının binde beşi kadardır. Resmi sitede yer alan bilgiye göre kampanya kapsamında sunulan kredide alt limit 1.250TL üst limit ise 80.000 TL‘dir. Faiz oranı; 3 – 60 ay vadede 1.250 TL-15.000 TL tutar aralığında ve 15.001 TL-80.000 TL tutar aralığında farklılık göstermektedir. Güncel oranlara ilgili kurum tarafından değişiklik yapılabilmektedir.

SMS ile Kredi Başvurusu

Koronavirüs döneminin getirdiği yeniliklerden müşterileri memnun eden bir diğer gelişme de SMS ile kredi başvurusunda bulunma imkanının gelmesi. Müşterilere gönderilen SMS ile yeni kampanyanın duyurusu yapılmış oldu. PTT’den uygun faizli kredi kolaylığı başlığı ile duyurulan yeni kampanya ile 60 ay 74.600TL ye kadar kredi başvuruları SMS ile yapılabileceği bilgilendirilmesi yapıldı.

Güncel oranlar ve detaylı kredi başvuru şartları için yazı sonunda yer alan PTT resmi sitesini incelemenizi ve şubelerden detaylı bilgileri temin etmenizi öneririz. Faiz oranları ilgili kurum tarafından güncellenebilmektedir. Güncel oranları her zaman resmi site aracılığıyla teyit etmenizi öneririz. Başvuruda bulunmadan önce gerekli şartları karşılayıp karşılayamadığınızı da öğrenmeniz başvuru esnasında vakit kaybınızı önleyecektir. Eğer başvuru şartlarını sağlamıyorsanız başvurmanızın bir önemi olmayacaktır.

Sitemizde yer alan yazılar tamamen bilgilendirme amaçlı sunulmaktadır. Sitemiz üzerinden kredi, kredi notu sorgulama vs gibi işlemler yapılmamakta ve herhangi bir kişisel bilgi ve ücret talebinde bulunulmamaktadır.
Kredilerde kullanılan faiz oranları sabit olmamakla birlikte banka tarafından güncelleme yapılabilmektedir. Güncel faiz oranları ve PTT Kredisi hakkında PTT resmi sitesindeki yazıyı okumak isterseniz : PTT Resmi Sitesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.