PTT Kredi Başvurusu

Ülkemizde her ne kadar devlet bankaları ve özel bankalar kredi hizmeti sunuyor olsa da bu konuda kimi zaman daha başka alternatiflere de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda vermekte olduğu hizmetlere kredi verme seçeneği de ekleyen kurumlardan biri de PTT olmakta ve bazı bankalar ile iş birliği içerisinde bu hizmeti yürütmektedir. Bu sebepten dolayı pek çok kişi PTT kredisi almak istemekte ancak PTT kredi başvurusu nasıl yapılır bilememektedir.

Bu durumda dolayı bugünkü yazımızda “PTT kredi başvurusu şartları nelerdir?”, “PTT ev hanımlarına kredi”, “PTT kredi başvurusu yapma”, “PTT kredisi faiz oranları” ya da “PTT kredi kartı başvurusu” gibi konular hakkında merak edilen her türlü detaya değinmeye çalışacağız.

PTT Kredisi Nasıl Alınır?

Adı geçmekte olan bu kurum kredi hizmetini kendi başına vermemekte ve genel olarak bankalar ile iş birliği içerisinde yürütmektedir.  Dönem dönem yapılan çalışmalar ile PTT kredi kampanyaları gerçekleştirilmekte ve bu sayede ihtiyaç duyan herkesin uygun koşullarda kredi alması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda söz konusu banka başta Odeabank, Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), Aktifbank ve ING Bank ile çalışmaktadır. Diğer bir deyiş ile eğer istersiniz;

  1. PTT ING Bank kredisi,
  2. PTT Odeabank kredisi,
  3. PTT TEB kredisi ve
  4. PTT Aktifbank kredisiolanaklarından  herhangi birini seçerek hizmet talep edebilirsiniz.

PTT Emekliye Özel Kredi

Adı geçen bu kurum genel olarak belli gelir gruplarına yönelik olarak kampanya düzenlemektedir.  Bunlar arasında en çok dikkat çeken ise PTT emekli kredisi kampanyası olmaktadır. Sık sık düzenlenmekte olan bu kampanya maaşlarını bu kurumdan alan kişilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

PTT Ev Hanımlarına Kredi

Belli bir gelire sahip olmayan ve buna bağlı olarak da bankalara gelir belgesi sunamadığı içi kredi alamayan ev hanımlarına da yönelik de çalışma yapmakta olan PTT, bu uygulaması ile göz doldurmakta ve oldukça fazla sayıda ev hanımının nakit sıkıntısını uygun koşullar dahilinde gidermektedir.

PTT İhtiyaç Kredisi

Yaşamakta olduğunuz herhangi bir nakit sıkışıklığı için de PTT’ye başvuru yapma imkanınız bulunmaktadır. PTT konut kredisi ya da taşıt kredisi olanağı sunmasa da ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilere hizmet vermektedir.

Tüm bu koşullar dahilinde eğer siz de mevzu bahis olan kurumdan kredi almak istiyorsanız başvuru yerleri olarak;

  1. Kendinize en yakın ya da en uygun PTT iş yerine gidebilir ya da
  2. Anlaşmalı olarak çalışılan bankaya ait şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Eğer hali hazırda sahip olduğunuz maaş PTT üzerinden yatıyor ise kredi alabilmek için yalnızca kimliğiniz ile başvuru yapmak yetecektir. Bu aşamada başvuru mercii olarak anlaşmalı banka şubelerinden ziyade PTT iş yerlerine gitmek sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. Ancak maaşınızı PTT’den almıyorsanız bu noktada talep edilecek evraklardan bazıları şunlardır;

  1. Nüfus cüzdanı,
  2. Gelir belgesi ya da başka bir deyiş ile maaş bordrosu,
  3. İkametgah belgesi,
  4. Son üç aya ait olan bir faturadır.

Bu evraklar bankadan bankaya değişmek ile beraber genel olarak bu şekilde listelenmektedir. Ancak kimi zaman bankalar bazı spesifik durumlarda kefil ya da ipotek edebilecekleri bir teminat da talep edebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.