Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Öğrencilerin eğitim süreçleri zorlu bir süreç olmasına karşın oldukça maliyetlidir. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin barınma, yol, yiyecek ve eğitim materyallerinin masraflarının karşılanması amacı ile krediye ihtiyacı vardır. Ancak bankaların bu noktada aradığı bazı şartlar söz konusudur. Öğrenciye kredi veren bankalar bulunsa da bu bankalar öğrencilere kredi verebilmek için 18 yaşının doldurulmuş olmasını, yarı zamanlı işlerde çalışan öğrencilerin gelir belgesi sunmalarını talep ederler. Ayrıca öğrenci devlet bursu vb. alıyorsa bu ek geliri de yine bankaya belgelediği takdirde kredi almaları mümkün olabilir.

Her banka öğrenciye kredi vermek istemese de bazı bankalar eğitimi desteklemek amacı ile kredi kampanyaları düzenlemektedir. Genel olarak verilecek ihtiyaç kredilerinin tutarlarının düşük olduğu kabul edilir. Ayrıca yaşı tutmayan öğrenci velileri de eğitim kredisi adı altında düzenlenen bu kredi kampanyalarından yararlanabilir.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

  • Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında İş Bankası sayılabilir. T.C. kimlik belgesi, gelir belgesi ve eğitim bedelini gösteren belge ile Türkiye İş Bankası şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Kurs, dershane, okul masrafları gibi ihtiyaçların karşılanması amacı ile 60 aya varan vadeler ile Ziraat Bankası da öğrencilere kredi vermektedir.

  • Denizbank Eğitim Kredisi

Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile öğrenciye kredi veren bankalar arasında Denizbank da sayılabilir. Uygun ödeme imkanları ile gittikçe artan eğitim masraflarınız için Denizbank’tan kredi alabilirsiniz.

  • Vakıfbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank öğrencilere kredi ve kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Uygun faiz oranları ve vadeler ile kredi için başvurunuzu hemen banka şubelerine giderek yapabilirsiniz.

  • Akbank Eğitim Kredisi

Müşterilerine özel faiz oranları ve vadeler ile okul için gerekli olan tutarları karşılamak için Akbank tarafından verilen eğitim kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Bankalar tarafından verilen eğitim kredilerinin yanı sıra düzenli geliri olan öğrencilerin kredi başvuruları bankalar tarafından kabul edilecektir. Örneğin iş hayatında bulunarak eğitim hayatlarına devam eden öğrencilere de bankalar bireysel tüketici kredisi verilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz