Maaşı Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Hemen hemen her insan hayatı boyunca kimi maddi dar boğazlardan geçmektedir. Hatta kimi zaman belli bir maaşımız dahi olmamakta ve acil olarak toplu para bulmamız gerekmektedir. İşte bu aşamada da akla “maaşı olmayanlara kredi veren banka var mı?” sorusu gelmektedir. Çünkü günümüz koşullarında banka kredilerinden başka güvenilir bir borç para bulma yöntemi bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı da bahsi geçen problemlerde bize yardımcı olacak yerlerin başında bankalar gelmektedir.

Ancak günümüz koşullarında bankaların kredi verme aşamasındaaradıkları en önemli özellik belli ve düzenli bir kazançlarının olmasıdır.  Her ne kadar maaşı olmayan kişilerin kredi alması son derece zor olsa da bu alanda çalışmakta olan ve maaşı olmayanlara kredi veren bankalardan söz etmek de mümkündür. Maaşı olmayanlara kredi veren bu bankalar hizmetleri karşılığında belli başlı taleplerde bulunmakta olup bunlar arasında en çok dikkat çekenleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Maaşı Olmayanlara Kredi İmkanı

Eğer aşağıda belirtilen özelliklerden en az birini taşıyorsanız maaşınız olmasa bile bankalardan kredi alma imkanı yakalayabilirsiniz.

  1. Kefil:Kredi başvurusu aşamasında düzgün bir gelire sahip olan bir ya da birkaç kişiyi kefil olarak göstermek bu konuda tercih edilebilecek yollardan ilkidir. Sıklıkla kullanılan bu yöntem ile bankaların kredi talebinizi olumlu yanıtlaması kuvvetle muhtemeldir.
  2. İpotek:Bankalar ödeme yapılmadığı zaman borçlarının yerine alabilecekleri bir mal varlığını ipotek ettiğiniz zaman maaşınızın ya da gelir belgenizin olmaması durumunu çok da önemsememektedir. Bu yüzden bir ev, arsa ya da otomobili ipotek etmek kredi alma şansınızı kat be kat arttıracaktır.
  3. Öğrenci Olmak:Ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların pek çoğu belli maaşı olmasa da öğrenci belgesi ile müracaat eden kişilere kredi olanağı sunmaktadır. Öğrenci olmasanız bile tanıdığınız bir öğrenci adına kredi başvurusu yapma seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.
  4. Bankacılık İşlemlerinizi Yaptığınız Yerden Kredi İstemek: Eğer düzenli olarak para giriş çıkışı olan  ya da otomatik ödeme talimatlarınızın olduğu bir banka var ise bu yer maaşınız olmasa dahi kredi başvurunuzu kabul edecektir.
  5. Talep Ettiğiniz Kredi Miktarının Düşük Olması:Bahsi geçen bu hizmeti tüm bankalar vermese de belli başlı küçük ve ülkemizde çok tanınmayan yerler talep edilen düşük miktarlı kredilere gelir belgesi ya da maaş bordrosu istemeden onay vermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.