Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekebilmek için aranan şartlar arasında banka müşterilerinin kredi notlarının yüksek olması gelmektedir. Kredi notu, banka müşterilerinin 5 yıllık geçmişlerini ifade etmektedir. Düzenli ödeme yapan müşterilerin her daim kredi notları da yüksek olmaktadır. Bankaların müşterilerine kredi verebilmeleri için kredi notu değerinin 1300 ve üzerinde olması gerekmektedir.

Peki acaba kredi notuna bakmayan bankalar var mı? Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri? Bankaların bu durumda sizlere kredi vereceği ihtimalini göz önünde bulundurursak alacağınız kredi tutarı da oldukça düşük olacaktır. Bu sebeple kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar araştırılmadan evvel, kredi notunuzu yükseltmekle işe başlayabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası
  • Finansbank
  • Türk Ekonomi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank

gibi bankalar kredi botu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında sayılabilir. Elbette bu bankaların sizlere kredi verebilmek için arayacağı bazı şartlar söz konusudur. Bu şartlardan ilki yüksek gelir ibrazıdır. Şayet bankaya sunacağınız gelir miktarı yüksekse bu durumda kredi alabilmeniz de mümkün olabilir. Yine bankalara kefil sunmak da bir çözüm olabilir. Ancak kefilin de yine kredi notuna ve gelir durumuna bakılacaktır.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar aracılığı ile ipotekli ihtiyaç kredisi de alabilirsiniz. Kredi notunuz düşük olsa da taşınır ya da taşınmaz bir mal varlığınız varsa, bu mal varlıklarını teminat göstererek kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca ek geliriniz varsa, örneğin kira gibi, bu gelirleri bankaya sunarak da kredi alabilmeniz mümkündür. Ancak belirtmek gerekiyor ki kredi verme durumu bankanın inisiyatifine bağlıdır.

Bu durumda farklı yöntemler de denenebilir. Örneğin elektronik eşya bozdurma, senetle altın alma gibi yöntemleri kullanarak da nakit sağlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemleri kullanırken yasal olmalarına özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca bu süreçte kredi notunuzun yükselmesi amacı ile kredi kartı satın alabilir, kredi çekebilir ve borçlarınızı düzenli ödeyerek notunuzu yükseltebilirsiniz. Ayrıca bankaya borcunuz varsa borç yapılandırma ve borç transfer kredilerinden yararlanarak borçlarınızı da kapatabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz