Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı, bankaların veya bazı kuruluşların kişilere verdiği, günlük satın alımlarda çek ve para kullanımını engellemeyi amaçlayan bir ödeme çeşididir. Alınan malın ya da yaptırılan hizmetin bedelinin, söz konusu kartı veren yerce ödenmesi güvencesini taşıyan bir sistem getirmektedir. Müşterilerin başvurmuş olduğu tarihlerden itibaren her ay harcamalar faturalandırılmaktadır. Müşteriler bu faturaları 1 aylık dönemin sonunda ödeme yaparak kredi kartı borcunu sıfırlamaktadırlar.

Tüm dünyada popüler hale gelmiş olan önemli kredi ve banka kartı şirketleri vardır. Visa ve Mastercard gibi şirketlerin genel amacı; tüm dünyada aynı anda gerçekleşen nakit para akışını banka kartları, kredi kartları ve ön ödemeli kartlar gibi sistemlere taşımayı sağlamaktır. Tüm dünyada %85 oranında hala nakit para kullanılıyor. Kredi Kartı Başvuruları, bankaların web sitelerinde detaylı olarak açıklanmıştır. Türkiye’deki bazı bankalara ait başvuru süreçleri şu şekildedir:

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş bankası’nın belirtilen web sitesine girerek online başvuru sağlanabilir. Beş farklı kart tipine sahip olan banka (Maximum Tema Kart, Maximum Kart, İş’te Üniversiteli, Maximiles, Makro Maximum Kart) kart tipine göre daha sonra müşteri ile iletişime geçerek gerekli belgeleri talep eder. Müşterinin kendisine en yakın olan İş Bankası’na bu belgeleri teslim etmesi gerekir. Örneğin İş’te Ünivetsiteli kartını almak için üniversite öğrencisi olan kişi, öğrenci olduğunu ispatlamak için öğrenci belgesini bankaya teslim etmelidir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası da yine aynı şekilde kendi web sitesinden online olarak başvuruları kabul etmektedir. Garanti Bankası’nın 4 tane çeşit kartı vardır. Bunlar; Bonus, Bonus Gold, Bonus Platinium ve Bonus American Express’tir. Bu dört kart tipi, harcamalarınıza göre belirleyebileceğiniz kartlar olmaktadır. Online formdaki bilgileri doldurarak müşteri temsilcisinin müşteriye ulaşılması sağlanmaktadır.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank da yine bir online form ile müşterilerine kolaylık ile ulaşabilmeyi amaçlamıştır. Verilen mevcut formdaki bilgiler girildikten sonra müşteri temsilcisi kişi ile mail veya telefon aracılığı ile iletişim sağlamaktadır. Yine paylaşılan sayfada kredi kartı başvurusu dışında yapmak isteyeceğiniz diğer başvurular için de bir liste oluşturulmuştur.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası altı farklı seçeneği ile hem gezmeyi seven müşteri dostu kart sistemi yaratmış hem de alışverişin daha tutarlı harcamalarla ilerlemesini sağlamıştır: Yapı Kredi World, Yapı Kredi Crystal, Yapı Kredi Adios, Yapı Kredi Adios Premium, Yapı Kredi Play ve Yapı Kredi Taksitçi. Web sitesinden müşteri ilgilendiği kartın bilgilerini elde ederek başvurusunu yapabilir.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank, sahip olduğu 3 kredi kartı (Axess, Axess Wings ve Axess Free) ile beraber, bu kartlara ait avantajları da içeren bir web sayfası aracılığı ile online olarak başvuruları kendi bünyesinde kabul etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.