Kredi Başvurusu

Yeni Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu günümüzde bir çok kesim tarafından hala oldukça yoğun talep görmektedir. İhtiyaçlarını karşılamada nakit olarak zorluk yaşayan kişiler bankalara müracaat ederek kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. PTT, her geçen gün hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Vatandaşlara pek çok kolaylık sağlamada öncü olmaya çalışan PTT, bankaların faiz oranlarını düşürmesi ile harekete geçti. Çeşitli bankalar ile anlaşarak PTT hizmet alanlarını genişleterek kredi sektöründe de adından söz ettirmeye ve yeni hizmetlerine devam etmektedir.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT Şubeleri üzerinden başvuruları kabul edilen kredide maaşını PTT’den alan emeklilerden kimlik dışında bir belge veyahut kefil istenmemektedir. Ancak maaşlarını PTT üzerinden almayan emekli ve çalışanlardan gelirlerini belgelemeleri istenmektedir.

PTT Kredisinin de kendisine özel bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Maaşını Ptt’den alan emekliler ve almayan bireyler için iki ayrı kıstas bulunmaktadır. Maaşını PTT’den alanlar için, Başvuran kişilerin 84 yaşından büyük olmaması, Aylık gelirinin yarısının kredi taksitlerini ödemede yeterli olması ve kredi notunun kredi kullanımına uygun olması gerekmektedir.

Maaşını PTT’den almayanlar için ise,  18 yaşını doldurmuş olmak, 84 yaşını aşmamış olmak, gelirin belgelenebilir olması ve maaşının kredi taksidinin yarısını karşılayabiliyor olması ile kredi notunun kredi kullanmada yeterli olması şartı aranmaktadır.

Kefilsiz Şartsız Kredi Nasıl Çekilir?

PTT Aktif Bank ile yaptığı anlaşma aracılığıyla emeklilere Kefilsiz, Şartsız N KOLAY Emekli Kredisi adı altında kolaylıklar sağlamaktadır.  80.000 TL ye kadar limit kullanılabilen bu kredi pek çok kişi tarafından tercih edilebilmektedir. Bu krediden 80 yaşını doldurmamış ve emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabilecektir.

Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi miktarının binde beşi kadardır. Resmi sitede yer alan bilgiye göre kampanya kapsamında sunulan kredide alt limit 1.250TL üst limit ise 80.000 TL‘dir.

 

İlginizi Çekebilir:               Yeni Kredi Kartı Başvurusu         |         PTT Kart Başvurusu

 

İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Emekliler dışında ihtiyaç sahiplerini de düşünrekten 30.000TL‘ye kadar kullanılabilen ihtiyaç kredisinde vade sayısı ise 60 aya kadar çıkmaktadır. Nakit ihtiyacı olanlara PTT’den kredi almak  N KOLAY ! sloganı ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredide 3-60 aya kadar vade seçenekleri sunulmaktadır.  En az 1.250TL en çok da 30.000TL ye kadar verilen kredide müşteri yaşı 80 yaşını geçmeyecektir. Ayrıca 80 yaşındaki bir müşteri de en fazla 5 yıl vade ile kredi kullanabilme hakkına sahiptir. Örneği 80 yaşındaki bir kişi 6 yıl vade ile kredi çekmesi mümkün değildir.

Sitemizde yer alan yazılar tamamen bilgilendirme amaçlı sunulmaktadır. Sitemiz üzerinden kredi, kredi notu sorgulama vs gibi işlemler yapılmamakta ve herhangi bir kişisel bilgi ve ücret talebinde bulunulmamaktadır.
Kredilerde kullanılan faiz oranları sabit olmamakla birlikte banka tarafından güncelleme yapılabilmektedir. Güncel faiz oranları ve PTT Kredisi hakkında PTT resmi sitesindeki yazıyı okumak isterseniz : PTT Resmi Sitesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.