Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara listeye kredi çıkarılır şeklinde ilanlar görüyorsanız, bu ilanlara itimat etmeden evvel bankalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Bankalara var olan borçlarınızı ödeyemediğinizden ötürü, kara listeye girmiş olabilirsiniz. Banka, borçların ödenmesi amacı ile sizlere nakit imkanı sunar. Bu borçlar aksatıldığı taktirde gerekli incelemeler yapılır ve banka tarafından aranırsınız. Banka borçlarınızı ödemeniz amacı ile sizlere süre verir. Bu sürede borçlarınızı kapatmanız istenir. Şayet bankaya olan borcunuzu sizlere verilen sürede ödemezseniz hakkınızda yasal takip başlatılacağına dair uyarılarda bulunulur.

Yasal takibin başlamasının ardından kara listeye girersiniz. Kredi notunuz düşer ve siciliniz zarar görür. Kara listedekilere kredi veren bankalar olup olmadığı ise bu süreçte merak konusu olmaktadır. Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası, QNB Finansbank, Denizbank gibi bankalar tarafından kara listede olanlara kredi verilebileceği söylenmektedir. Peki ama nasıl?

Var olan borçlarınızı kapatmanız için bankalar tarafından sizlere borç kapatma kredileri sunulmaktadır. Borç kapatma kredileri icraya girmiş borçlar içindir. Ancak borcunuz henüz icraya girmediyse yine bu bankalar tarafından sunulan borç transfer kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Kredi almanızı sağlayabilecek yöntemlerden bir tanesi de bankanın maaş müşterisi olmanızdır. Emekliler açısından bu durum daha avantajlıdır. Maaşınızı kredi almak istediğiniz bankaya taşıyarak kredi alma imkanından yararlanabilirsiniz.

Kara listedekilere kredi veren bankalar tarafından ipotekli ihtiyaç kredileri de sunulmaktadır. Bankalara taşınır ya da taşınmaz mal varlıklarınızı teminat olarak sunmanız durumunda kredi alabilmeniz de mümkün olmaktadır. Göstereceğiniz teminat, borçlarınızı ödeyememeniz durumunda satılarak borçların ödemesi banka tarafından gerçekleştirilecektir. Ayrıca kara listede bulunanlar düzenli geliri olan ve kredi notu yüksek bir kefil bularak da kredi çekebilir.

Kara listedekilere kredi veren bankalar aracılığı ile kredi çekebilmek için kredi sicil affından da yararlanabilirsiniz. Zaman zaman gündeme gelen sicil affı konusu bu anlamda çok işinize yarayacaktır. Bankalara olan borcunuzu 5 yıl içerisinde kapatmanız durumunda kredi notunuzda yükselme olacağından dolayı, borçlarınızı kapatma yoluna gitmeniz daha mantıklıdır. Son olarak belirtmek gerekiyor ki bu bankalardan kredi alabilmeniz noktasında son kararı yine banka yetkilileri söyleyecektir. Bu sebeple banka şubeleri ya da müşteri hizmetleri üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz