Kamu Personeli Özel Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Son dönemlerde birçok kamu çalışanı, kendilerine özel masrafsız kredi imkanları sunan bankalar sayesinde nakit sorunlarını düzlüğe çıkarmayı başarmaktadır. Özellikle de ülkemizdeki bankaların kamu sektöründe çalışan personeller için oluşturmuş olduğu bu tarz kredi imkanları sayesinde, birçok insan özel ya da dosya masrafsız olarak avantajlı kredi imkanlarından yararlanmaya başlamıştır. Biz de bu hususta sizler için kamu personeli özel masrafsız kredi veren bankalar hakkında önemli araştırmalar gerçekleştirdik. Özellikle de belli bir genelleme ve daha özelleştirip isimler sunarak şekillendireceğimiz bu kurum ve kuruluşlar doğrultusunda da kamu personelinin yanında olan finansal oluşumlara daha fazla hakim olabilirsiniz.

Kamu Personeline Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kamu personeli özel masrafsız kredi veren bankalar, kredi kampanyalarında genellikle düşük faizli bir program uygulamaktadır. Yani buradaki esas amaç geri ödeme aşamalarında herhangi bir zorluk durumunun çıkmamasına yönelik bir şeydir aslında. Sizde kamuda görev alan bir personelseniz, nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek adına bu tarz detaylara önem veren bankalara kredi başvurusunda bulunmalısınız. Özellikle de son zamanlarda kamu personeline kredi imkanı veren bankalar arasında Vakıfbank, İNG Bank, Denizbank, Şekerbank ve Halkbank gibi önemli kuruluşlardan bahsedebiliriz. Bu bankaların her birisi kamu personeli olan müşterileri için çeşitli kredi imkanları hazırlamaktadır. Bu da genel hatlarıyla bakıldığı zaman gerçekten de kamu çalışanları için önemli bir nakit fırsatına dönüşebilir.

Bankaların Kamu Personeline Sunduğu Krediler Nelerdir?

Az önce de belirttiğimiz gibi her bankanın kendisine has bir kredi sunum konumu bulunmaktadır. Mesela Vakfıbank kamuda çalışanlar ve SSK ile BAĞ – KUR emeklileri için 36 ay vadeye sahip 70.000 TL’lik kredi imkanı sunmaktadır. İNG Bank ise bu tarz bir kredi tutarını 36 ay vadeli 50.000 TL şeklinde güncellemektedir. Her bankanın sunmuş olduğu ve genellikle de müşterilerini fazlasıyla memnun eden bu tarz kredi kampanyaları sayesinde de, artık pek çok kamu personeli sıkıntısız bir şekilde kredi ihtiyaçlarını karşılama konusunda adım atabilir. Kaldı ki Halkbank da 36 ay vadeye bölerek 50.000 TL değerinde kamu personeline kredi imkanı tanımaktadır. Bu imkanlar sayesinde siz de eğer kamuya bağlı bir çalışansanız, istediğiniz kredi işleyişini şartlarını ve geçerlilik durumunuz el verdiği müddetçe rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bence bu konuda ilgili bankalarla da iletişim halinde olmanızda yarar var. Keza, adımlarınızı sistemli bir şekilde attığınız müddetçe, ortaya her zaman sıkı bir nakit çekim düzeni çıkma olasılığı da artmış olacaktır.

Genel Değerlendirme

Genel olarak baktığımızda da ülkemizde kamu personelini düşünen birden fazla banka olduğunu görmüş olacağız. Bu bankaların sunduğu özel masrafsız kredi imkanları sayesinde, nakit sıkıntılarının büyük bir bölümü ortadan kalkmaktadır. Üstelik en az faizli geri ödeme takvimleri de, bankalar ile kamu personelleri arasındaki bu iletişimi güvenilir kılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.