Cepten Kredi Başvurusu

SMS kredi, cebimde kredi, pratik kredi ve cepten kredi başvurusu gibi çeşitli adlarda telefon kullanılarak yapılan kredi başvuruları mevcuttur. Bankalar teknoloji ilerledikçe şubesiz bankacılığa yönelmiş olup, mobil uygulamalar ve kısa mesaj servisleri kullanarak bankacılık işlemleri yapmaktadır. Bu bankalar için bir şube için yapılacak devasa harcamalar ve personel gideri bakımından büyük avantaj teşkil eder. Bu nedenle olacak ki bankalar, şubeye uğramadan mobil bankacılık ürünleri kullanıldığı takdirde çok avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Bunlardan biri de kredi başvurularının cep telefonu ile yapılmasıdır. Düşük tutarda kredileri verirken bazı bankalar belge talebinde de bulunmamakta veya bunu asgariye indirmektedir. Bu da tüketici açısından son derece avantajlı bir durum doğurmaktadır.

Cepten Kredi Başvurusu Şartları

Şubeye gitmeden cepten kredi başvurusu yapmak için mobil uygulamalar ve internet şubeleri kullanılmaktadır. Kimi bankalar 30 bin TL’ye kadar cepten kredi kullandırabilmektedir. Bunun için öncelikle ilgili bankada hesabın bulunması şarttır. Kredinin faizi ve vadesi ile diğer maliyetler bakımından avantajlı olan bankada hesap bulunmuyorsa yeni bir hesabın açılması zorunludur. Bununla birlikte banka, diğer bankacılık ürünleri olan vadeli hesap veya kredi kartı zorunluluğu getirebilir. İnternet başvurusundan sonra kimi bankalar, müşteri temsilcileri / telefon bankacılığı kanalıyla müşteriye dönerek olumlu ya da olumsuz dönüş sağlarlar. Normalde kefil veya teminat isteyen bankalar, cepten başvuru yapıldığında “genel itibariyle”bunları da talep etmemektedir.

Nasıl Cepten Kredi Başvurusu Yapılır?

Kredi çekmek için kara listeye düşmemek ve sicili bozuk olmamak gibi bazı konulara dikkat eden bankalar cepten kredi başvurusu söz konusu olduğunda da bu hususlara dikkat ederler. Bunun için belli bir KKB notu (kredi notu – Findeks notu) isteyebilirler. Notun aralığına bağlı olarak ek teminat veya kefil isteme durumu da ortaya çıkabilir. Bu notu öğrenmek için bazı bankalar cüzi miktarlarda ücret talep ederler. Bazılarının sandığının aksine kredi notunu “öğrenmek” notu düşürmez. Bankaların internet şubelerinde cepten kredi için yeterli bilgiler yer almaktadır. Buna göre cepten kredi, SMS kredi, pratik, cebimde kredi gibi çeşitli adlarla anılan butonlar kullanılmalıdır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.