Cepten Kredi Başvurusu Yapma

Kredi başvuruları bankalara pek çok kanal üzerinden yapılmaktadır. Bankalar da teknolojiyi kullandığından dolayı sms bankacılığı ve mobil bankacılık şeklinde isimlendirilen yöntemler ile cepten kredi başvurusu yapma durumu söz konusudur. Özellikle cepten yapılan başvuruların kabul aşamasının daha kolay olduğunu belirtmek gerekiyor.

Çünkü şubelere gittiğinizde bankada çalışan memurlar sizden gelir belgesi talep edecektir. Ayrıca başvuru anında kredi notunuzu sorgulayan memurlar, kredi notunuzu düşük bulduğunda sizlere kredi kullandırmak da istemeyecektir. Ancak cepten kredi taleplerinin sağladığı pek çok avantaj da söz konusudur.

Cepten kredi başvurusu yapma durumunda sizden kefil, teminat ya da evrak talep edilmeyecektir. Bu durum da kredi başvuru sürecinizi daha kolay hale getirecektir. CEPTETEB gibi kanallar üzerinden de kredi başvuruları kolay bir şekilde yapılmaktadır. Cepten nasıl kredi başvurusu yapıldığını sizler için araştırdık.

SMS İle Cepten Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu için kullanılacak yöntemlerden bir tanesi de SMS bankacılığıdır. Hemen hemen her bankanın sms numarası bulunmaktadır. Genel olarak T.C. kimlik numarası, kredi türü, gelir bilgisi ve çekmek istediğiniz kredi tutarını bankanın sms numarasına göndermeniz halinde bankaya başvurunuz iletilecektir.

Daha sonra banka gerekli incelemeleri yapmakta ve kısa süre içerisinde sizlere bu konuda bilgilendirme mesajı göndermektedir. SMS bankacılığı kredi için kullanılacak olan en garanti yöntemlerden bir tanesidir. SMS ile başvuruda GSM operatörlerinin bir sms ücreti üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Mobil Bankacılık İle Kredi Başvurusu

Cepten kredi başvurusu yapma için kullanılacak yöntemlerden bir diğeri de mobil bankacılık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemi kullanabilmek için bankaların mobil uygulamalarını cep telefonunuza indiriniz. İndirmiş olduğunuz uygulamayı yükleyerek ve giriş yaparak hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca cep telefonunuz üzerinden internet bankacılığına giriş yaparak da kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka şubelerine gitmenize, kefil ve teminat sunmanıza gerek kalmadan ve herhangi bir evrak beyanı olmadan başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Anında kredi sloganı ile Yapı Kredi, Akbank, Türk Ekonomi Bankası, İNG Bank, Türkiye İş Bankası, Aktifbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi bankalar tarafından cep telefonu üzerinden kredi başvuruları kabul edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz