Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç Transfer Kredisi

Borç transfer kredisi borçların ödenmesi noktasında daha cazip fırsatlar sunan bankalara borcu devretmek ve borcun kapatılması için bu bankalardan kredi çekmek manasına gelmektedir. Örneğin A bankasına olan 20 bin TL borcumu %2 faizle 48 ay vadeli olarak almıştım. Fakat B bankası düzenlediği borç transfer kredisi ile %1 faizle 60 ay vadeli olarak borçlarımı kapatma imkanı sunuyor. Bu durumda A bankasına olan borcumu B bankasına transfer ederek, A bankasının borcunu kapatmış ve B bankasına borçlu oluyorum. Bu durumda ödeyeceğim maliyette de azalma meydana gelirken, aylık taksit tutarlarımda da düşüş oluyor ve borcumu ödeme kabiliyeti kazanmış oluyorum.

Bu kredi çeşidi, genelde ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarının kapatılması amacı ile vermektedir. Tek bir kredi, ya da kredi kartı borcunuz olabileceği gibi hem kredi kartı hem de kredi borçlusu olabilirsiniz. Bu yöntem ile borçlarınızı sizlere daha imkanlar sunan bir bankada toplayabilirsiniz. Borçların tek çatı altında toplanması sizlere her daim avantaj sağlayacaktır.

Borç Transfer Kredisi Kimlere Verilir?

 • Her borç ne yazık ki transfer kapsamında değerlendirilmez. Bu borçlar genel olarak kredi kartlarına ilişkindir.
 • Borçların bir kısmının değil, tamamının devredilmesi gerekir.
 • Bazı durumda bankaların ihtiyaç kredilerini de bu kredilere dahil ettiği görülmektedir.
 • Borcun icraya girmemesi gerekir.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Aşağıdaki bankalar kredi ve kredi kartı borçlarının kapatılması amacı ile borç transfer kredisi vermektedir;

 1. Şekerbank
 2. Türk Ekonomi Bankası
 3. Garanti BBVA
 4. Vakıfbank
 5. Akbank
 6. Ziraat Bankası
 7. Denizbank
 8. Aktifbank

Bu bankalardan detayları öğrenerek, faiz oranları ve vadeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Şayet bu krediler için sizler için avantajlı oluyor ise kredi çekebilirsiniz. Ayrıca borç transfer ile borç kapatma adı verilen kredi türlerinin de birbirine karıştırılmaması gerekir. İcralık borçlar için borç yapılandırma kredileri verilmektedir. Ancak transfer kredilerinde şahısların kredi kartı ve kredi borçlarından ötürü icraya girmemiş olması şartı aranmaktadır. Bu kredilerden yararlanarak borçlarını tek çatı altında birleştirebilir ve ödenmesini daha kolay hale getirerek bankaların sizlere sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz