Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Kredi ve kredi kartı borcunuz var, ancak ödeyemiyor musunuz? Borçlarınız bir hayli birikti mi? Bankalar, ödenmeyen borçların üzerine bir de gecikme faizi eklediğinde durum gerçekten içler acısı olmaktadır. Bu borçların daha fazla artmaması ve bir an evvel bu borçlardan kurtulabilmeniz için bankalar sizlere zaman zaman pek çok yöntem sunmaktadır.

Tabi bankalar açısından da önemli olan borçların tahsilatıdır. Borç yapılandırmanın yanı sıra bankaların sizlere sunduğu avantajlardan bir tanesi de borç kapatma kredisidir. Borç kapatma kredisi veren bankalar bu kredileri çok düşük faiz oranları ve uzun vadeler ile vermektedir.

Borçlarınızı kapatabilmeniz için verilen bu kredilerin ne denli avantajlı olduğuna elbette ki sizler karar vereceksiniz. Borçlarınız için ödemiş olduğunuz faiz tutarı, banka tarafından borcun kapatılması için sunulan kredi faiz oranlarından düşükse, yapılandırma yoluna giderek borçlarınızı kapatmayı talep edebilirsiniz.

Ancak yaptığınız hesaplamalarda aylık ve toplam kredi tutarlarında azalma meydana geliyor ve borçlarınızı gerçekten ödemeniz kolaylaşıyor ise borç kapatma kredisi veren bankalar ve bu bankaların sizlere sunduğu avantajlı dünyadan yararlanabilirsiniz.

Bankalar borç kapatma ya da borç transfer adında sizlere iki tür kredi sunar. Maliyetlerin yükselmemesi adına sizler borçlu durumda olduğunuz bankadan elbette ki borç kapatma kredisi talep edileceğini düşünüyor olabilirsiniz.

Fakat borç transfer adı verilen krediler ile borçlarınızı farklı bankalara transfer de edebilirsiniz. Bu durumda bankaların sizlere sunacağı vadeler ve faiz oranlarının değerlendirilmesi gerekmektedir. İşte borç kapatma kredisi veren bankalar listesi…

  • Halkbank/ Halk Destek Kredisi
  • Vakıfbank/ Yanındaki Güç Paketi
  • Ziraat Bankası/Borç Kapatma Kredisi
  • QNB Finansbank/ Borç Transfer Kredisi
  • Şekerbank/ Borç Transfer Kredisi
  • Denizbank/ Borç Transfer Kredisi
  • Akbank/ Taksitli Borç Transfer Kredisi
  • TEB/ Borç Transfer Kredisi

Bankaların sunmuş olduğu avantajlar ve aradıkları şartlar da birbirinden farklıdır. Yapılandırma kredileri genelde icraya verilen borçlar için geçerli olurken, borç kapatma kredileri ödenemeyen borçlar için kullanılmaktadır. Siz de ödeme sürecinde zorluk yaşadığınız krediler için bu bankaların kapısını çalabilirsiniz. Zaten pek çok bankanın aradığı şartlarda da borç kapatma kredisi için icraya girmemiş borçlar ibaresini göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz