Borç Kapatma Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

Bankaların vatandaşlara ihtiyaç dahilinde sunmuş olduğu krediler içerisinde son zamanlarda en fazla ön plana çıkanlardan birisi de borç kapatma kredisi olmaktadır.

Özellikle de bu kredi sistemi insanların var olan borçlarını kapatmak amacıyla değerlendirildiği için oldukça güvenilir ve sistemli bir işleyiş üzerinden ilerlediğini de söylememiz mümkün hale gelebilir. Bu noktada da sizler için borç kapatma kredisi nedir ve nasıl alınır sorusunu yanıtlamak, bu kredi hakkında çok daha geniş bilgiler edinmenizi sağlamak istiyoruz. Borç kapatma kredisi; finansman ürünleri kullanan tüketicilerin, kullandıkları üründen kaynaklandığı borçları tek bir kredi altında yapılandırarak eşit taksitlerle geri ödemelerini sağlayan ihtiyaç kredisi çeşididir. Bu kredinin bir başka ismi de borç transfer kredisi olmaktadır. Yani isimlerinden de anlaşılacağı üzere sistemli bir şekilde var olan tüm borçlarınızı daha rahat bir açı üzerinden kapatabilir, geri ödeme aşamalarında da sıkıntısız bir şekilde ilerleyişlerinizi sürdürebilirsiniz. Bu konuda anlaşma sağlayacağınız bankaların da önemi fazladır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç Kapatma Kredisi veren banka çeşitleri ülkemizde özellikle de 2017 senesi itibariyle daha da yaygın bir sayıya doğru ulaşmış durumdadır. Bu bankalar içerisinde son zamanlarda Vakıfbank, Finansbank, Denizbank, Şekerbank ve Halkbank gibi bankalarla bu tarz bir kredi işleyişinin içerisine girmeniz de mümkün olacak. Bu bankaların resmi internet sitelerini de ziyarette bulunarak ilgili kampanyalarına dair bilgiler de edinmeniz mümkün olacak.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

  • Borç kapatma kredisi yani diğer adıyla kredi borçlarının birleştirilmesi aşamalarının birbirinden farklı avantajları bulunuyor. Bu noktada da;
  • Tüm borçların tek bir çatı altında toplanmış olması borçların daha kolay ödenmesini sağlar.
  • 48 ay vade imkanıyla aylık ödenecek taksit tutarları düşer.
  • Geciken taksitler düzenlendiği için de yüksek oranlı faizlere maruz kalınmaz.
  • Kredi takip süreci de asla yaşanmamaktadır. Yani icra takip gibi bir dert ile uğraşma durumunuz da olmaz.
  • Ödemelerin düzenli bir şekilde ilerlemesi de kredi notunuzun yükselmesini desteklemiş olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Şatları

Tüm bunların yanı sıra oldukça avantajlı bir konuma sahip olan borç kapatma kredisi için belli başlı şartları da göz önüne alarak ilerleyiş göstermeniz gerek. Özellikle de sizlerin açıkta herhangi bir yasal ya da idari takibinizin bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda da gelirin resmi evrakla beyan edilmesi de şarttır. Kredi talebinin 48 ayı geçmemesi ve talep edilen taksitlerin aylık gelirin yarısını geçmemesi gibi durumları da göz önüne alarak ilerleyiş sürdürmeniz gerektiğini belirtelim. Tüm bu aşamaların tamamını göz önüne alarak ilerleyiş sürdürdüğünüzde zaten daha net ve çok daha hızlı bir şekilde amaçlamış olduğunuz borç kapatma kredisine başvuruda bulunabilir, var olan tüm borçlarınızı da daha sistemli aşamalarla kapatabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.