A Bank Kredi Başvurusu

Her dönemde insanların ihtiyaçlarına karşılık verebilmek adına bankalar tarafından kredi imkanı sunulabilmektedir. Kredi alabilmek için öncelikle başvuru yapmak ve kabul edilmek ön kurallar arasındadır. A bank kredi başvurusu da bu imkanlar arasındadır. Her şeyden önce nasıl ve ne kadar kredi istemeniz gerektiğine karar vermeniz çok önemlidir.

Kredi Türlerini Araştırmak

Kredi seçimi yaparken hem bankayı hem de kredi türünü iyi analizler sonucu seçmek önemlidir. Güvenli bir kredi için genellikle teminatsız bir kredi ile daha fazla para alabilirsiniz. Ayrıca, teminatlı krediler genellikle teminatsız kredilerden daha düşük bir faiz oranına sahiptir. Kredi geçmişiniz ne kadar iyi olursa, faiz oranı o kadar düşük olur. Bunun için bankalar ile de aranızı iyi tutmak önemli bir ayrıntıdır. Yaygın olarak kullanılan bazı krediler, otomobil kredileri, tekne (ve başka bir eğlence aracı) kredileri, ipotek, konut kredileri ve ihtiyaç kredileridir.

Kredi Limitine Karar Vermek

Aylık ne kadar geliriniz olduğuna karar vermeli ve buna uygun kredi taksitlendirmesi yaptırmalısınız. Bu hesaplamayı kredi kartı hesaplaması olarak da varsayabilirsiniz. Maksimum ödeme yapabileceğiniz tutarda kredi borçlandırması alın ve asgari zorluklar ile krediyi aylık taksitlere böldürün. Aylık ödemeler, bazı kredi limitleri ile bakiyenin bir kısmından diğerleriyle olan ilgisine göre değişir. Borçlu aylık asgari ücretten daha fazlasını ödeyebilir ve isterse de bir kerede tüm bakiyeyi ödeyebilir.Ayrıca, bazı kredi limitleri çekler ile gelir ve diğerleri borçlunun birincil banka hesabına bağlanabilir.

İş Alanında Kredi Alacaklar

Küçük bir işletme kredisinin sizin için uygun olup olmadığına karar verin. İşletmeniz için borç alıyorsanız, küçük bir işletmeolarak değerlendirebilirsiniz. İşletme kredisi almak için en iyi yer bankadır çünkü bankalar genellikle en düşük faiz oranlarını ve en uygun şartları sunar.Bir işletme kredisi için onaylanmanın anahtarı, işletmenizin geçmişte kârlı olduğunu göstermektir ve buna ek olarak kredi alan kişinin ve diğer çalışanların da bankadaki sicilleri temiz olmalıdır.

A Bank Kredi İmkanları Ve Detayları

18 yaşını dolduran herkesin başvuru hakkı bulunur. Kredi ödemelerinin her zaman vaktinde ve eksiksiz olarak yapılması istenir. Gelirinizi belge ile resmi bir şekilde belgeleyip kanıtlamanız gerekir. İpotek vermek isteyenler için eş onayı da gerekir. İhtiyaç kredilerinin en fazla 48 aya kadar vadesi olduğu da bilinmelidir. Faiz oranları ise %1,55 ile başlamaktadır. Şu adımları takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.